O nas

Portal www.polscyprawnicy.org powstał dzięki inicjatywie Polskiego Towarzystwa Medycznego w Niemczech, po sukcesie portalu www.polscylekarze.org, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych – Dział Polonii, który finansuje w większości koszty związane z jego tworzeniem.

Portal opracowaliśmy z myślą o olbrzymiej ilości adwokatów i radców prawnych jak również notariuszy polskojęzycznych rozsianych po całym świecie. Portal ten ma służyć polskojęzycznym turystom i miejscowej polskojęzycznej ludności.
Szczególnie ma służyć mieszkańcom jednoczącej się Europy w celu znalezienia natychmiastowej pomocy prawnej w miejscu ich zamieszkania, pracy lub pobytu.

Np. Pan Kowalski wybiera się do Stanów Zjednoczonych (USA), przejechał wypożyczonym autem psa. Potrzebna mu jest pomoc prawna. Może próbować znaleźć adwokata niedaleko miejsca pobytu.

Jak skuteczna ta pomoc będzie, zależy od nas wszystkich, od adwokatów, od turystów w zależności jak mocno rozbudujemy i uzupełnimy bazę danych.

Za pomoc w tworzeniu tego portalu dziękujemy szczególnie dyrektorowi Maciejowi Szymańskiemu z MSZ, który nam pomógł w realizacji tego przedsięwzięcia.

Zbyszek Kostecki